آموزش نصب بازی super tuxkart در فدورا و اوبنتو

logo

درود

SuperTuxKart یک بازی رایگان ، سورس باز در سبک بازی کراش می باشد . هدف ما ساخت یک بازی مهیج و سرگرم کننده است که ۴ پلیر بتوانند با یک Pc با یگدیگر رقابت بکنند همچنین این بازی را می توان به صورت آنلاین بازی کرد. مشاهده فانوس دریایی بزرگ ، اهرام ، کویر ، مسابقه در زیر زمین یا فضا بر جذابیت این بازی افزوده اند.

برای نصب در اوبنتو دستورات زیر را به ترتیب وارد نمایید:

 

#sudo add-apt-repository ppa:stk/dev

#sudo apt-get update

#sudo apt-get install supertuxkart

برای نصب در فدورا هم می توانید به دو روش عمل کنید یکی از طریق دستور زیر:

#yum install supertuxkart

ویا از طریق مراحل ذکر شده در زیر:

 

برای دانلود بازی به این آدرس بروید و پکیج مربوط به توزیع لینوکس خود را انتخاب نمایید. کاربران فدورا برروی این گزینه کلیک نمایید در صفحه باز شده متناسب با معماری سیستم خود بازی رو انتخاب نمایید. و یا می توانید توسط لینک هایی که در زیر قرار دادم به صفحه ی مورد نظر بروید.

متاسب با سیستم های ۳۲ بیتی – متاسب با سیستم های ۶۴ بیتی

حال مطابق با تصویر زیر در قسمت download برروی یکی از سه لینک داده شده کلیک کرده و بازی رو دانلود نمایید. (توصیه می شود در پوشه home ذخیره شود)

نکته : در صورتی که از گوگل کروم استفاده می کنید اگر پیغامی به شما داده شد برروی keep کلیک نمایید تا دانلود به صورت خودکار انجام شود.

 

 

Screenshot from 2014-05-11 15:17:56

 

حال ترمینال را باز کرده و با دستور cd به پوشه home رفته و با دستور زیر بازی را نصب نمایید:

#cd /home

#rpm -ivh supertuxkart-0.8.1-3pclos2014.x86_64.rpm

توجه داشته باشید که فایل های rpm با دستور rpm -ivh packagename.rpm  قابل نصب می باشند و در صورت آمدن ورژن های بالاتر برنامه با توجه به نام فایل rpm دانلود شده باید دستور بالا رو ویرایش نمایید.

 

Screenshot from 2014-05-11 15:29:48

 

تصاویری از محیط بازی :

 

800px-Supertuxkart-0.8.1-screenshot-2

800px-Supertuxkart-0.8.1-screenshot-8

نکته : برای full screen (تمام صفحه) کردن بازی به Options ( آچار توسی رنگ) رفته و گزینه full screen را تیک دار نمایید. همچنین در قسمت add ones می توانید پلیر و نقشه جدید ایجاد نمایید.

 

۲ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟