آموزش نصب میزکار Gnome classic در فدورا و اوبنتو

gnomelogo-fedorafans.com
با وجود پیشرفت و زیباتر شدن میزکار گنوم برخی ها هنوز میزکار گنوم کلاسیک رو به گنوم شل ترجیح می دهند. این میزکار دارای ظاهری ساده و سبک با حجم بسیار کم می باشد و برای اجرای بازی ها و نرم افزارهای سنگین در سیستم های قدیمی بسیاز مفید می باشد.

تصاویری از محیط میزکار Gnome classic :

http://s5.picofile.com/file/8109803234/gnome_fallback.jpg
http://s5.picofile.com/file/8109803218/fedora16_gnome_classic_1024x640.png

برای نصب این میزکار در فدورا  دستور زیر را وارد کنید:

yum install gnome-classic-session

برای نصب این میزکار در اوبنتو و مینت دستور زیر را وارد کنید:

sudo apt-get install gnome-panel

۳ دیدگاه

 • حمید :

  سلام. من از فدروا ۲۰ استفاده می‌کنم. گنوم کلاسیک رو نصب کردم اما اصلاً شبیه اون قدیمیه نیست. فقط چند تا افزونه برای گنوم شل نصب میشه تا شبیه گنوم ۲ بشه، اما به همون اندازه‌ی گنوم‌شل از منابع استفاده می‌کنه.
  پیشنهاد من برای کسایی که می‌خوان گنوم ۲ رو داشته باشن، نصب میزکار میت هست:
  sudo yum groupinstall mate-desktop

  • سلام
   میز کار قدیمی ای که کاربران فدورا و اوبنتو از اون استفاده می کردند گنوم ۲ بود ولی الان چیزی به نام گنوم ۲ وجود نداره و درحال حاضر گنوم ۳٫۲ هست. گنوم کلاسیک در واقع شبیه ترین میزکار به گنوم ۲ هست.
   موفق باشید.

   • حمید :

    می‌دونم که گنوم ۲ دیگه توسعه داده نمی‌شه. منظور من از قدیمیه گنوم کلاسیک در گنوم نسخه‌های ۳ تا ۳٫۶ بود که منابع سیستم رو خیلی کم مصرف می‌کرد. از گنوم ۳٫۸ به بعد گنوم کلاسیک تبدیل به چندتا افزونه برای گنوم‌شل تبدیل شده ، یعنی اینکه با نصبش شما فقط چندتا افزونه نصب می‌کنید و در نتیجه فقط ظاهر گنوم کمی عوض میشه ، اما مصرف منابع سیستم در همون اندازه‌ی قبل می‌مونه!! چیزی که شما بهش هیچ اشاره‌ای نکردین.

دیدگاه شما چیست؟