توزیع RHEL 5.9 منتشر شد

redhat

ردهت از نسخه‌ی بتای RHEL 5.9 رونمائی کرد. این نسخه شامل بروزرسانی‌های کوچکی در زمینه‌های مجازی‌سازی و شبکه هست. ردهت با انتشار این نسخه به کاربران خود یادآور شد که نسخه‌ی نهائی RHEL 5.9 آخرین نسخه از چرخه‌ی نسخه‌های ۵ خواهد بود (بیشتر بخوانید).

ویژگی‌های کلیدی این انتشار شامل نکات زیر می‌باشد:

افزایش پوشش سخت‌افزاری: ردهت با روابط قوی خود با تولیدکننده‌های سخت‌افزار امکان استفاده از آخرین نسخه‌ها و پیشرفت‌های CPU، چیپ ست‌ها (تراشه‌ها)، و راه‌اندازهای لوازم جانبی را فراهم کرده است.

امنیت، استانداردها و گواهینامه‌ها: هدف بنیادین تمامی انتشارهای RHEL پیشرفت‌های امنیتی هست. در این نسخه ردهت با پشتیبانی از آخرین سیاست‌های دولت ایالت متحده در زمینه‌ی رمزگذاری، امکان بررسی و نظارت بر تمامی رمزهای وارد شده توسط کاربران را برای مدیران فراهم کرده است.

ابزار توسعه: توسعه دهندگان با استفاده از آخرین نسخه‌ی متن‌باز جاوا یعنی OpenJDK 7 می‌توانند اقدام به  توسعه و آزمایش بپردازند.

نرم‌افزارها: RHEL 5.9 شامل rsyslog5 جدید می‌باشد که امکان ارتقا rsyslog به نسخه‌ی ۵ را فراهم می‌کند.  rsyslog5 بسیار سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر از rsyslog فعالیت می‌کند. همچنین سامبا (SAMBA) نیز به نسخه ۳٫۶ به‌روزرسانی شد. این نسخه از سامبا شامل پشتیبانی بسیار بهتر از SMB2 و بهبودهای امنیتی برای تمامی نسخه‌های قبلی می‌باشد.

مجازی‌سازی: با ارائه قابلیت‌های جدید همکاری بر روی محیط ویندوز، کاربران RHEL 5.9 به راحتی می‌توانند این نسخه را به عنوان مهمان بر روی MS Hyper-V اجرا کنند. RHEL 5.9 شامل آخرین راه‌اندازهای لینوکس Microsoft Hyper-V می‌باشد که به تازگی توسط جامعه لینوکس پذیرفته شده است.

برای دریافت این نسخه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه شما چیست؟