سیاهپوشی فدورا برای جلوگیری از SOPA و PIPA

Stop Censorship - fedorafans.com

Jared Smith رهبر پروژه ی فدورا در بیانیه ای در سایت رسمی پروژه فدورا حمایت خود را در جلوگیری از دو قانون SOPA و PIPA اعلام کرد.

 

 

 

 

 

Firefox - fedorafans.com

Firefox - fedorafans.com

 

 

Google - fedorafans.com

Google - fedorafans.com

 

 

Wikipedia - fedorafrans.com

Wikipedia - fedorafrans.com

حتما در روز های گذشته با این تصاویر مواجه شدید، تصاویری که برای اعتراض و جلوگیری از دو قانون پر سر و صدا بر روی صفحه ی اول بسیاری از سایت ها نقش بست. SOPA و PIPA قوانینی هستند که با هدف مقابله با سایت های خارجی که اقدام به انتشار بدون مجوز اطلاعات و محصولات نرم افزاری و چند رسانه ای می‌کنند، به مجلس نمایندگان و سنای آمریکا ارائه شده‌اند. اما سایت های بزرگی همچون گوگل، ویکی پدیا، موزیلا و … این دو قانون رو مخالف و مغایر با آزادی استفاده از اینترنت میدونند.

پروژه ی فدورا هم که در بین توزیع های لینوکس بیش از هر توزیع دیگری به مفاهیم اصیل لینوکس و کمک به ساخت دنیایی با فرهنگ آزاد پایبند هست با سیاه کردن یکی از ۵ تصویر اسلاید شو سایت رسمی پروژه اعتزاض خود رو به این قوانین نشان داد

 

Fedora Project - fedorafans.com

Fedora Project - fedorafans.com

 

 

فدورا بر پایه ی مفاهیم آزادی نرم افزار و همکاری باز(آزاد) در سراسر اینترنت ساخته شده است. ما،  دولت ها و قانون گذاران جهان را تشویق میکنیم که از پایمال شدن خقوق شهروندان خود در زمینه ی استفاده ی کامل و آزاد از فضای اینترنت جلوگیری کنند و قوانین و سیاست هایی که ممکن است توانایی های اعضای پروژه ی ما را در زمینه ی همکاری آزادانه و کمک به ساخت نرم افزار آزاد تضعیف کننند محکوم میکنیم. همچنین فدورا در زمینه ی تشویق افراد درون پروژه ی خود به ایستادگی برای حمایت از آزادی، وقتی احساس میکند انجام این کار الزامی می باشد، مسئول میداند.

جرد اسمیت – رهبر پروژه ی فدورا

این متن بخشی از بیانیه ی تاثیر گذار رهبر پروژه ی فدورا در اعتراض به دو قانون یاد شده بود

حال باید دید آیا نمایندگان و در نهایت رئیس جمهور ایالت متحده این دو قانون جنجالی رو تصویب خواهند کرد یا خیر…

۲ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟