طراحی و نقشه کشی ساختمان با نرم افزار Cademia

cademia

نرم افزار Cademia یک سیستم نوین با قابلیت های کامل برای ایجاد نقشه های فنی دقیق و اسناد می باشد.این برنامه ویژه دانشجویان رشته معماری و مهندسین عمران و سایر افرادی که کار طراحی انجام می دهند است.با استفاده از این برنامه شما می توانید انواع طرح ها و نقشه های ساختمانی را پیاده سازی کنید.

Cademia که به زبان جاوا برنامه نویسی شده است و همچنین قابلیت استفاده از پلاگین های گوناگونی را داراست، با مجوز GPL  و به صورت رایگان برای انواع سیستم عامل ها از جمله گنو-لینوکس،مکینتاش و ویندوز منتشر می شود.این برنامه دارای رابط کاربری گرافیکی می باشد که کاربر به راحتی و آسانی می تواند طرح های خود را پیاده سازی و ذخیره نماید  و همچنین آنها را در فرمت PDF و DXF استخراج نماید.

برای دیدن نمونه پروژه های طراحی شده با این نرم افزار به اینجا مراجعه نمایید و برای دیدن فیلمی از این برنامه به اینجا نمایید.

cademia project

 

نصب Cademia در فدورا :

برای نصب نرم افزار قدرتمند Cademia در فدورا کافی است تا این مراحل ساده را انجام دهید :

۱-ابتدا این دستورات را اجرا کنید تا مخزن مربوطه به سیستم اضافه شود :

#wget  http://download.opensuse.org/repositories/home:cademia/openSUSE_12.2/home:cademia.repo

 

#mv  home:cademia.repo  /etc/yum.repos.d

 

۲-پس از  اجرای دستورات بالا برای نصب نرم افزار کافی است تا بسته ی cademia را با استفاده از ابزارهای مدیریت بسته گرافیکی چون Yumex یا KPackageKit نصب کنید یا اینکه با استفاده از ابزار مدیریت بسته خط فرمانی yum و اجرای این دستور آن را نصب کنید :

#yum  install  -y  cademia

 

 

 

۵ دیدگاه

 • صداقت گلزاری :

  من نمی تونم نرم افزار cademia رو نصب کنم \یغام میده که من دستور wget رو نمیشناسم

 • رضا توپچي :

  سلام ، من به تازگی از ویندوز به لینوکس اوبونتو مهاجرت کرده ام . اطلاعات من در ویندوز چیزی درحد صفر مطلق بود .درلینوکس که یک تازه کار تمام عیار ولی در عین حال عاشق آن هستم.
  لذا خواهشمند است درمورد نصب این نرم افزار به من کمک کنید (اوبونتو ۱۳٫۱۰) شعار من این است :VIVA UBUNTU .
  قربان شما

 • reza :

  سلام دستور نصب نسخه پایدار freecad رو هم بزارید. ممنون

دیدگاه شما چیست؟