فدورا 17 بتا منتشر شد

fedora17

امروز ۱۷ آپریل ۲۰۱۲ روزی است که توسعه دهندگان فدورا وعده انتشار Fedora 17 beta را داده بودند که امروز این نسخه در دسترس است.

فدورا ۱۷ بتا که قرار بود در۳ آپریل ۲۰۱۲ منتشر شود ولی به دلایلی انتشار آن به عقب افتاد و قرار شد در تاریخ ۱۰ آپریل منتشر شود ولی باز به دلایل رفع نشدن برخی مشکلات این انتشار با یک هفته تاخیر همراه بود و سرانجام امروز یعنی ۱۷ آپریل منشر شد.

فدورا ۱۷ که با اسم رمز Beefy Miracle است دارای ویژگی ها و قابلیت های جدیدی است از جمله استفاده کردن از میزکارهای Gnome 3.4 و KDE 4.8 و استفاده کردن از ویرایشگر عکس GIMP 2.8,استفاده کردن از  Kernel 3.3.0 و بروز رسانی برخی بسته های دیگر

فدورا در این نسخه از firewalld به عنوان دیوار آتش پیش فرض استفاده خواهد کرد که جایگزینی برای iptables خواهد بود. و اما در بحث File system ها همچنان فدورا به صورت پیش فرض از فایل سیستم ext4 استفاده خواهد کرد که البته مقدار پشتیبانی فضا در این فایل سیستم افزایش پیدا کرده و به ۱۰۰ TB رسیده است.

گفتنی است که فایل سیستم BTRFS نیز قابل استفاده است و قرار است در نسخه fedora 18 مورد استفاده پیش فرض قرار گیرد.

نسخه نهایی فدورا ۱۷ قرار است در تاریخ ۲۲ می ۲۰۱۲ منتشر شود.برای دیدن لیست زمانبندی فدورا ۱۷ به اینجا مراجعه کنید و برای خواندن نکات انتشار به اینجا و برای دیدن لیست ویژگی های فدورا ۱۷ نیز به اینجا مراجعه کنید.

برای دانلود فدورا ۱۷ بتا با لینک مستقیم و تورنت به اینجا مراجعه نمایید.

۴ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟