اسپلش اسکرین SpaceFun Plymouth در فدورا

fedoraشخصی سازی در لینوکس از فعالیت های مورد علاقه تمام کاربراش محسوب میشه. این شخصی سازی ها هر چیزی رو در بر میگیره. بوت لودر، اسپلش اسکرین، صفحه ی لاگین، پوسته ها، آیکون ها و… . تقریبا هرچیزی رو در این سیستم عامل میشه خصوصی کرد. همین موضوع زیبائی ها ی این سیستم عامل رو بیشتر و بیشتر میکنه و کاربرانش رو بیشتر از قبل شیفته ی خود.

بیشتر مقالات سایت داشت حول محور مسایل فنی میچرخید، همین موضوع باعث شد تا کمی مطالب خشک بشه. به همین دلیل تصمیم گرفتم یک پوسته کوچیک و جالب رو معرفی کنم تا کاربرای عزیز فدورای دوست داشتنی، کمی سرگرم بشن 🙂

برای نصب این پوسته، که از یکی دیگر از توزیع های محبوب لینوکس، یعنی دبیان گرفته شده و به محیط بارگذاری سیستم زیبایی خاص و جالبی میده، باید اقدامات زیر رو انجام بدید:

۱- در مرحله ی اول این پوسته رو از اینجا (GNOME Look) دانلود کرده و اون رو به plymouth-theme-spacefun-fedora.tar.gz تغییر نام داده و در پوشه ی Home خود قرار دهید.

۲- حالا نوبت به نصب اسکریپت Plymouth میرسه که در مخازن فدورا موجود هست:

# yum -y install plymouth-plugin-script

۳- خب حالا باید بسته ای که دانلود کردیم رو نصب کنیم :

# tar --directory=/ --exclude=README -zxvf plymouth-theme-spacefun-fedora.tar.gz
 plymouth-set-default-theme spacefun-fedora --rebuild-initrd
 /usr/libexec/plymouth/plymouth-update-initrd

تمام. به همین راحتی. برای راحتی شما هم یک ویدئوی کوتاه (۱۵ ثانیه ای) قرار دادیم تا ببینید ( لازم به ذکر هست که در هنگام خاموش شدن سفینه به زمین بر میگرده :)‌ )

۴ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟