نرم افزار مولتی مدیای قدرتمند SMplayer

SMPlayer-logoSMplayer یک نرم افزار پخش کننده ی فایل های مولتی مدیا می باشد که به صورت Open Source و تحت مجوز GPL منتشر می شود.

smplayer که قادر است روی اکثر سیستم عامل ها اجرا شود و اصطلاحا مولتی پلتفرم می باشد،در واقع پوسته ای برای موتور Mplayer می باشد و نیاز به کدک برای پخش فایل های مولتی مدیا ندارد.

پخش کننده ی SMplayer دارای امکانات و ویژگی های زیاد و کارآمدی می باشد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

پخش انواع فرمت های مولتی مدیا

smplayer  قادر است تمام ویدیو DVD و VCD ها را و همچنین انواع فایل ها را  اجرا و پخش کند.(mp3,avi,mkv,3gp,mp4,wma,wav,ogg,ogm,asf,mov,wmv,vob,mpeg,mpa,m2t,ts,dat)

نمایش زیرنویس برای فیلم ها

smplayer قادر است تا فایل های زیرنویس با فرمت ها ی srt,sub,ssa و زیرنویس های مجتمع شده در فایل های mkv و همچنین زیرنویس ویدیو DVD ها را به خوبی اجرا کنید.همچنین شما می توانید برای زیرنویس ها رنگ،اندازه و نوع فونت را انتخاب کنید.

یکی دیگر از قابلیت های خوب smplayer در مورد کار با زیرنویس ها این است که در صورت هماهنگ نبودن فایل زیرنویس با فیلم شما می توانید زمان نمایش زیرنویس را عقب و جلو ببرید.

همچنین spmlayer قادر است تا فایل های زیرنویس را از سایت opensubtitles.org به صورت خودکار جستجو کند.

هوشمند بودن

نکته ی جالب در مورد smplayer، هوشمندی آن می باشد!زمانی که شما در حال پخش فیلمی هستید و تنظیمات مورد نظر خودتان را اعمال کردید،شاید بخواهید فیلم را قطع کنید و به کاری دیگر مشغول باشید.اصلا نگران نباشید!برنامه را ببندید و بعد از اتمام کار خود وقتی که دوباره فیلم را با smplayer اجرا می کنید فیلم از همان جایی که شما آن را قطع کرده بودید ادامه پیدا می کند 😉

SMplayer دارای امکانات و ویژگی های دیگری نیز چون توانایی تنظیم سرعت پخش و تنظیمات پیکربندی و غیره می باشد که بعد از نصب شما می توانید آنها را مشاهده کنید.

نصب SMplayer

برای نصب smplayer ابتدا باید مخازن rpmfusion را طبق این مقاله فعال کنید و سپس می توانید بسته ی smplayer را با استفاده از برنامه های مدیریت بسته چون، KPackageKit یا Yumex و یا با استفاده از yum و اجرای این دستور آن را نصب کنید :

#yum install -y smplayer

smplayer

۱۵ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟