ویژگی های میز کار GNOME 3.2

Gnomeتیم پروژه گنوم، با ارائه نسخه ی ۳ از میز کار خود نشون داد که میتونه در عین سادگی، محیطی نوین ارائه کنه. گنوم ۳ با استفاده از گنوم شل و کم کردن تعداد کلیک ها، کاربران زیادی رو به خود مجذوب کرد و با از بین بردن یه سری از امکانات گنوم ۲، منتقدان زیادی رو برای خودش دست و پا کرد.

با تمام این حرف ها، خیلی از کاربران لینوکس، به آینده این میزکار محبوب امیدوارن و برای اون جای پیشرفت زیادی رو متصور میشن.

حالا، بعد از گذشتن چندین ماه از عرضه ی نسخه ی سوم این میزکار، توسعه دهندگانش میخوان با نسخه ی ۳.۲ از اون، چشم کاربران و منتقدین رو خیره کنن. ویژگی هایی که وعدشون برای پیاده سازی در نسخه ی جدید داده شده، بقدری جذاب و خیره کنندست که هر کاربری رو تشنه ی امتحان میکنه.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از :

– طراحی دوباره نرم افزار deja dup برای پشتیبان گیری راحت تر از اطلاعات

– تغییر صفحه ورود به سیستم

– پشتیبانی از Web Application ها

– پشتیانی بهتر و راحت تر از تبلت ها و صفحات لمسی

– طراحی دوباره ی Onscreen Keyboard برای کارایی بهتر در صفحات لمسی

– افزودن نرم افزار مدیریت رنگ ها (Color Management) برای کارایی موفق تر نرم افزار های گرافیکی

– امکان جستجو ی جداگانه در بین فایل ها در محیط Activities

– طراحی نرم افزار مدیریت اسناد

– همگام سازی بهتر منوی IM با نرم افزار های گفتگو

– طراحی دوباره نرم افزار مخاطبین (Contacts) برای بهبود فعالیت با محیط شل

– و ….

این امکانات و ویژگی ها تنها گوشه ای از ویژگی های فوق العاده ی گنوم ۳.۲ محسوب میشن که فهرست وار برای آشنایی شما با امکانات جدید در این پست ارائه شدن.

مطمئنا شما هم دوست دارید تا با این ویژگی ها بیشتر آشنا بشید. اگه دوست دارید بدونید که کار Color Manaegment چیه؟ با طراحی دوباره ی نرم افزار Deja Dup چه امکاناتی فراهم شده؟ و…  منتظر سری پست های بررسی جداگانه ی تمامی این ویژگی ها باشید 🙂

۸ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟