GNOME 3.2 دسکتاپی فراتر از انتظار – بخش اول

توسعه دهندگان میز کار گنوم با وعده هایی که برای نسخه ی ۳.۲ داده اند، همه ی کاربران دنیای آزاد رو چشم انتظار انتشار اون کردن. ویژگی های خیره کننده ای که مطمئنا چشم های منتقدان گنوم رو نیز خیره خواهد کرد. با ما همراه باشید تا با بخشی از این ویژگی ها آشنا بشیم.

نگه داری یک کپی از اسناد و مدارک کاری، سند های مهم، مدارک تحصیلی، همه و همه از فعالیت هایی هست که تمامی انسان ها از سال های دور باهاش آشنا هستند. تو این روز ها با افزایش کار با سیستم های کامپیوتری و در نتیجه نگه داری اطلاعات مهم درون سیستم، پشتیبانی گرفتن از این محتویات امر بسیار حیاتی محسوب میشه.

این نکته، نکته ایست که در نسخه های متفاوت گنوم به اون توجه کمی شده. زیاد بودن مراحل برای گرفتن یک پشتیبانی ساده در محیط گنوم، قرار نگرفتن نرم افزاری بعنوان یک نرم افزار اصلی در این میزکار و در نتیجه عدم کار کاربران با نرم افزار Deja Dup ، توسعه دهنده های گنوم رو به این فکر انداخت تا این نرم افزار رو دوباره طراحی کنن.

در حال حاظر طراحی دوباره ی این نرم افزار بر عهده ی Micheal Terry که از طراحان زبردست و حرفه ای توزیع اوبونتو و همچنین طراح اصلی نرم افزار Deja Dup محسوب میشود ، میباشد و طراحی محیط اون برای میز کار گنوم بر عهده ی Allan Day یکی از اعضای رسمی بنیاد گنوم میباشد.

در طراحی دوباره این نرم افزار، ۲ نکته در در راس کار قرار گرفت. نکته ی اول ایجاد محیطی ساده و کارآمد برای برقراری ارتباط هرچه راحت تر کاربران با نرم افزار و دیگری قرار گیری اون در System Settings برای تاکید بر اهمیت کار با اون.

sestem settings - fedorafans.com

قرار گیری Deja Dup در System Settings

back up step 1 - fedorafans.com

انتخاب گزینه بازگردانی اطلاعات یا تنظیمات پشتیبان گیری

back up step 2 - fedorafans.com

مشاهده جزئیات پشتیبان گیری

back up step 3 - fedorafans.com

انتخاب مکانی برای گرفتن نسخه ی پشتیبان

back up step 4 - fedorafans.com

تعیین مکان هایی که باید پشتیان گرفته شوند و مکان های که نباید گرفته شوند

back up step 5 - fedorafans.com

تعیین برنامه زمان بندی برای پشتیبان گیری خودکار

لازم به ذکر هست که در حال حاظر، این ویژگی هنوز کامل نشده.

۵ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟