Mail Notification، هشدار دهنده ی سریع و بی نقص ایمیل

امروزه ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی به امری کاملا عادی و روزمره تبدیل شده. با افزایش احتیاج و ارتباط این امر با زندگی روزمره همواره مطلع شدن از دریافت این نامه ها در همان لحظه ای که پا در صندوق پستی میگذارند جزء دغدغه های خیلی از افراد محسوب میشه. درسته که راه حل های زیاد و نرم افزار های کاملی در زمینه ی ارسال و دریافت ایمیل وجود داره، اما بنظرتون عاقلانه میاد نرم افزار های سنگین ارسال و دریافت ایمیل رو همواره در حال فعالیت بذاریم؟

امروز با نرم افزار بسیار کم حجم اما قدرتمندی آشنا میشیم که در هنگام دریافت یک نامه الکترونیکی ما رو به بهترین نحو ممکن مطلع میکنه.

Mail Notification نرم افزار متن باز و کوچکیست که در هنگام فعالیت فضای کمی از CPU رو در اختیار میگیره و در زمان هشدار ایمیل جدید ، پهنای باند بسیار کمی رو مصرف میکنه و همچنین امکان مشاهده نام و پست الکترونیکی ارسال کننده ی نامه و موضوع آن را برای ما فراهم میکنه.

برای نصب این نرم افزار میتونید  از کد زیر استفاده کنید:

#yum install mail-notification

بعد از نصب و اجرای این نرم افزار در ابتدا پنجره ی زیر برای شما نشان داده خواهد شد (که البته لیست میل ها خالی خواهد بود 🙂 )  :

MN Add Accuont 1- fedorafans.com

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید

با مشاهده این پنجره وقت اضافه کردن اکانت های سرویس های ایمیل میرسه. Mail Notification تقریبا از تمامی سرویس های ایمیل پشتیبانی میکنه. سرویس هایی همچون Yahoo! Mail, Gmail, Wondow$ Hot Mail و همچنین سرویس های POP3 و IMAP . و همانطور که در تصویر زیر می بینید هماهنگی بی نظیری با Evolution داره.

MN Add Accuont 2- fedorafans.com

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید

بعد از انتخاب سرویس (های) مورد نظر و وارد کردن نام ورودی و رمز عبور، میتونید از تب Details بازه ی زمانی چک کردن صتدوق پستی خود را ( که در حالت پیش فرض ۵ دقیقه میباشد) رو تغییر بدید.

خب به همین سادگی. حالا باید منتظر دریافت نامه ی خود و هشداری که توسط این نرم افزار میگیرید باشید 🙂


بهترین عملکرد این نرم افزار در محیط گنوم خواهد بود که در زیر تصاویری از عملکرد اون در محیط شل رو به شما نمایش دادیم. البته در سایت توصعه دهنده این نرم افزار ذکر شده که در محیط های KDE و XFCE نیز بخوبی محیط گنوم عمل خواهد کرد

MN Recieve Mail 1 - fedorafans.com

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید

MN Recieve Mail 2 - fedorafans.com

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید

MN Recieve Mail 3 - fedorafans.com
MN Recieve Mail 4 - fedorafans.com

برای مشاهده عکس در اندازه بزرگتر کلیک کنید

امیدوارم که این برنامه کوچک، کمک خوبی برای اطلاع از دریافت ایمیل برای شما باشه.

۱۵ دیدگاه

دیدگاه شما چیست؟