آموزش آپگرید لینوکس فدورا ۳۱ به فدورا ۳۲

upgrade-fedora31-fedora32با توجه به انتشار نسخه نهایی Linux Fedora 32 پیشنهاد می شود تا کاربرانی که از نسخه های پایین تر استفاده می کنند، سیستم خود را به آخرین نسخه ی پایدار ارتقاء دهند. به همین خاطر در این مطلب قصد داریم تا لینوکس فدورا ۳۱ را به فدورا ۳۲ آپگرید کنیم.

قبل از انجام آپگرید بهتر است که از اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. اگر از Fedora Workstation استفاده می کنید احتمالا باید یک notification بر روی برنامه ی GNOME Software دریافت کرده باشید که با طی مراحل آن می توانید به صورت گرافیکی سیستم خود را آپگرید کنید.

علاوه بر روش گرافیکی، امکان آپگرید از طریق خط فرمان نیز فراهم می باشد که در این مطلب قصد داریم تا آپگرید را از طریق خط فرمان انجام دهیم. برای شروع کار مطمئن شوید که از آخرین نسخه بسته های نرم افزاری استفاده می کنید. به همین خاطر برای بروز رسانی بسته های نرم افزاری کافیست تا دستور زیر را اجرا کنید:

# dnf upgrade --refresh

اکنون پلاگین DNF را نصب کنید:

# dnf install dnf-plugin-system-upgrade

سپس برای دریافت بسته های بروزرسانی فدورا ۳۲ دستور زیر را اجرا کنید:

# dnf system-upgrade download --releasever=32

پس از دانلود موفقیت آمیز بسته های آپگرید اکنون زمان reboot کردن سیستم می باشد تا فرایند آپگرید آغاز گردد. برای اینکار کافیست تا دستور زیر را اجرا کنید تا سیستم reboot شود :

# dnf system-upgrade reboot

اکنون صبر کنید تا فدورا ۳۱ شما به فدورا ۳۲ تبدیل شود.

upgrade

upgrade

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.