نسخه Fedora 30 Beta منتشر شد

f30-beta

تیم توسعه ی توزیع محبوب فدورا خبر انتشار Fedora 30 Beta را اعلام کرد. بزرگترین قدم پس از انتشار نسخه ی بتای فدورا ۳۰،  انتشار نسخه نهایی Fedora 30 می باشد.فدورا ۳۰ بتا مانند نسخه های پیشین دارای تغییراتی می باشد که در ادامه به برخی از مهمترین های آنها اشاره خواهد شد.

 

دسکتاپ جدید :

فدورا ۳۰ بتا علاوه بر میزکارهای Gnome,KDE Plasma,Xfce و سایر میزکارها، دو میزکار با نام های DeepinDE و Pantheon Desktop را همراه خود دارد که کاربران می توانند تجربه های جدیدی  را با آنها کسب کنند.

 

بهبود کارایی DNF :

تمام متا دیتای (Metadata) مخازن DNF علاوه بر فشرده سازی با فرمت xz یا gzip با فرمت zchunk فشرده سازی شده اند. zchunk فرمت جدیدی می باشد که برای فشرده سازی با کارایی بالا طراحی شده است. وقتی که Metadata فدورا با فرمت zchunk فشرده سازی شده باشند، DNF تنها تغییرات آنها را نسبت به نسخه ی جاری دانلود می کند.

 

میزکار Gnome 3.32 :

نسخه ی Fedora 30 Beat Workstation به همراه آخرین نسخه از میزکار محبوب Gnome 3.32 منتشر شده است. میزکار Gnome 3.32 دارای بروزرسانی هایی چون visual style, رابط کاربری، آیکون ها و خود میزکار می باشد که برای بررسی کامل این تغییرات کافیست تا به لینک پایین مراجعه کنید :

 

https://help.gnome.org/misc/release-notes/3.32/

سایر بروزرسانی ها :

فدورا ۳۰ بتا همچنین شامل چندین بروزرسانی در بسته های معروف چون Golang,Bash shell,GNU C Library,Python  و Perl می باشد.برای دیدن لیستی کامل این بروزرسانی های می توانید به لینک پایین مراجعه نمایید :

 

 

https://fedoraproject.org/wiki/Releases/30/ChangeSet

دانلود فدورا ۳۰ بتا :

 

فدورا ۳۰ با میزکارهای مختلف و برای معماری های مختلفی منتشر می شود که برای دانلود نسخه ی مورد نظر خود می توانید به وب سایت رسمی فدورا مراجعه نمایید :

 

https://getfedora.org/

یا اینکه می توانید از Torrent استفاده نمایید :

https://torrent.fedoraproject.org/

امید است تا از این نسخه استفاده ی لازم را ببرید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.